Главная » 2016 » Июнь » 13 » Контактні лінзи тривалого носіння
12:02
Контактні лінзи тривалого носіння

Якщо ви не дотримуєтеся правил носіння контактних лінз

Як відомо, у тих, хто носить контактні лінзи, ризик виникнення інфекційних і хронічних запальних захворювань очей вище, ніж у інших, особливо якщо не дотримуються терміни і режим носіння лінз. Дуже великий відсоток користуються контактними лінзами регулярно «переношують» їх, дозволяють собі періодичний сон в лінзах, що може привести до серйозних ускладнень, так як термін можливого користування і певний режим носіння виробляються для кожного типу лінз саме з урахуванням максимальної безпеки для здоров'я очей.


По-перше, на лінзі в процесі носіння утворюються білкові і ліпідні відкладення, тобто лінза забруднюється. Чим частіше Ви порушуєте рекомендований режим носіння і чим довше «переношуєте» вимагають заміни лінзи, тим вище ризик інфікування.

Якщо термін носіння лінз 1 місяць, то їх необхідно замінити після закінчення зазначеного терміну, навіть якщо ви надягали їх всього кілька разів.

По-друге, з часом відбуваються незворотні зміни матеріалу контактної лінзи. Якщо у лінз термін носіння 1 місяць, а Ви за цей час надягали їх всього кілька разів, то після закінчення зазначеного терміну дані лінзи все одно необхідно замінити на нові, придбати можно на сайті http://healthpoint.com.ua/catalog/852076-kontaktnie-linzi/params/174=183.
По-третє, відомо, що рогівка, протягом тривалого часу покрита контактної лінзою, страждає від хронічного браку кисню (гіпоксія), що згодом може призвести до незворотних змін і погіршення зору. Різні матеріали, з яких виробляються контактні лінзи, мають різну проникність для кисню, тому для кожного типу лінз (в залежності від виду матеріалу) рекомендовані оптимальні та допустимі режими носіння. 

 

 

Більшість офтальмологів вважають оптимальним денний режим носіння, коли лінзи знімаються на час нічного сну. Але багато людей зацікавлені в можливості тривалого носіння контактних лінз, включаючи нічний час: маленькі діти, які ще не вміють знімати і одягати лінзи; люди похилого віку; представники ряду професій, чия робоча зміна триває добу і більше; молоді люди, які відвідують нічні клуби і т.д. У подорожах і в походах також не завжди є можливість в потрібних умовах зняти лінзи. Щоб не зашкодити власному здоров'ю, за допомогою фахівця потрібно правильно підібрати відповідні по режиму носіння контактні лінзи.

Силікон-гідрогелеві Лізи для безпечного тривалого носіння

Контактні лінзи з низькою Киснепроникність допустимі тільки для денного носіння.

Контактні лінзи, виготовлені з гідрогелевих полімерів мають низьку кислородопроницаемость, тому сон в них не допускається. Такі лінзи рекомендовані виключно для денного носіння.
Винахід силікон-гідрогелевих контактних лінз дозволило створити сучасні безпечні лінзи тривалого носіння.
Силікон - це матеріал, який добре пропускає кисень. Силікон-гідрогелеві м'які контактні лінзи поєднують в собі комфорт і м'якість гідрогелевих лінз і хорошу кіслородопропускаемость силікону. До того ж силікон більш стійкий до появи білкових відкладень на лінзі, що також робить лінзу безпечнішою. 

kontejner.jpg

Перші з'явилися в продажу силікон-гідрогелеві лінзи були рекомендовані для денного носіння з допускаються періодично сном в контактних лінзах або в безперервному режимі носіння строком до 7 днів. Найсучасніші силікон-гідрогелеві лінзи мають ще більший коефіцієнт пропускання кисню, тому багато відомих фірм-виробники заявляють, що силікон-гідрогелеві лінзи їх марок (Focus Night & Day oт кoмпaніі CIBA Vision, Pure Vision oт Bausch & Lomb) допустимі для безперервного носіння в протягом 30 діб.
 

Жорсткі газопроникні лінзи

Ще один тип лінз, дозволений для безперервного тривалого носіння - це жорсткі газопроникні лінзи, які добре пропускають кисень, але поступаються м'яким контактні лінзи в комфортності носіння. Жорсткі газопроникні контактні лінзи можна носити також до 30 днів, не знімаючи на ніч. Єдине обмеження - індивідуальна непереносимість таких лінз, обумовлена ​​жорсткістю матеріалу і, як наслідок, дискомфортом при носінні, постійним відчуттям стороннього тіла.
 

Як уникнути можливих ускладнень?

Плавати в контактних лінзах тривалого носіння не допускається

Якими б не були теоретичні висновки про безпеку пролонгованої носіння контактних лінз, рішення про можливе носінні лінз в безперервному режимі приймає фахівець з урахуванням Ваших індивідуальних особливостей і можливих протипоказань (наприклад, синдром сухого ока, уповільнені запальні процеси і т.д.). Обов'язково виконуйте всі рекомендації лікаря і регулярно приходьте на профілактичні огляди з метою уникнення можливих серйозних ускладнень. Не забувайте, що навіть якщо лінзи дозволені для безперервного режиму, при загальних захворюваннях (грип, ангіна тощо) носити контактні лінзи не рекомендується. Також не допускається плавати в контактних лінзах: або Ви користуєтеся плавальними окулярами, або попередньо знімаєте контактні лінзи, або в ці дні користуєтеся одноденними контактними лінзами, які викидаєте після плавання.  

 

Гнучкий режим носіння контактних лінз Не дивлячись на поліпшені властивості матеріалів, з яких виготовляються контактні лінзи, безперервний режим носіння підвищує ризик розвитку всіх можливих ускладнень контактної корекції. На одностайну висновком більшості фахівців, ідеальним варіантом є гнучкий режим носіння контактних лінз, коли пацієнт знімає лінзи на ніч, але при необхідності може спокійно спати в них, не побоюючись за стан своїх очей. Знову-таки це можливо, якщо користуватися силікон-гідрогелеві або жорсткими газопроникними лінзами.

Просмотров: 1671 | Добавил: slutik | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar